Lisanslı yazılım kullanmanın en büyük avantajlarından biri, kuşkusuz satıcı tarafından verilen eğitimdir. Eğitim almadan bir yazılımı kullanmaya çalışmak zaman kaybına, hatalara, verimsizliğe ve ticari ilişki içinde bulunulan üçüncü şahıslar nazarında güven kaybına neden olur.

datasoft programlarının eğitimi Datasoft Eğitimlerinin Temel İlkeleri çerçevesinde yetkili dağıtıcı ve satıcı personeli tarafından verilmektedir. Eğitim verecek personel, datasoft merkezinde belirli bir süre eğitim aldıktan sonra sınava tabi tutulmakta, başarılı olanlara datasoft programlarının eğitim ve destek hizmetlerinde görev yapabileceğini gösterir kimlik kartı verilmektedir.

Yetkili dağıtıcı ve satıcı personeline yönelik
datasoft Merkezinde bir haftalık eğitim seminerleri düzenlenmektedir. Yetkili satıcılarımızın bünyesinde çalışan personel başvuru formu’nu doldurmak suretiyle bu eğitimlere katılabilmektedir.

datasoft Kullanım Kılavuzları web sitemiz üzerinde okunabilmektedir. Arama bölümü’nde kitaplardaki konular ile ilgili metin taraması yapılabilmektedir.

Destek hizmeti yazılım sektöründe en az program kalitesi kadar önemlidir. Özellikle Ticari Entegre yazılımlarının çok çeşitli sektörlere hitap etmesi ve çok farklı alanlarda çalışan kullanıcılar tarafından kullanılması, destek hizmetinin önemini daha da artırmakta, paket programların kaliteli bir destek hizmeti ile güçlendirilmesi zorunluluğunu ortaya koymaktadır.

datasoft "Satış Sonrası Destek Hizmetleri" yerinde destek ve telefon desteği olmak üzere iki kategoride verilmektedir.

  • Yerinde destek hizmeti datasoft Yetkili Dağıtıcıları ve Yetkili Satıcıları tarafından verilmektedir. Bu hizmetler datasoft tarafından eğitilmiş Eğitim/Destek Elemanı Kimliği'ne sahip personel tarafından yürütülmektedir.
  • Telefon desteği garanti şartları dahilinde datasoft Destek Departmanı tarafından verilmektedir. Satış sonrası telefon destek hizmetinden yararlanabilmek için kullanıcı, Eğitimin Temel İlkeleri'nde belirtilen şartlar dahilinde eğitim almış olmalıdır. Telefon destek hizmetinin kalitesini artırmak ve daha hızlı hizmet verebilmek amacıyla 5 telefon hattımız datasoft Destek Hattı olarak hizmet vermektedir. Telefon Destek hizmeti, datasoft Destek Hattı telefonlarından "Telefon Destek Sözleşmesi" şartları dahilinde verilmektedir.
  • Programların kurulumu konusunda Kurulum Notları ve Sistem Eğitim Notları sayfalarından ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.
  • Sorunlarınızı, görüş ve önerilerinizi forum bölümümüze yazacağınız mesajla bize iletebilirsiniz. Dilerseniz Datasoft Destek Yardım Masası bölümünden destek fişi doldurup gönderebilirsiniz.