Değerli DATASOFT Kullanıcısı,
Müşteri temelli bir ticari etiği ilke edinen Datasoft’un sunduğu, "Datasoft Abonelik Sistemi" ile, o yıl içinde Datasoft'un gerekli ve yararlı görerek programlara koyduğu değişiklikleri ve yenilikleri internetten indirme olanağına kavuşacaksınız.
Datasoft, güncellemeleri bir hizmet olarak almak isteyen kullanıcıları da ihmal etmiyor. Onlar için de, bu hizmetlerden yararlanmalarını sağlayacak Datasoft Yetkili Dağıtıcısı/Satıcıların sunacağı, değişik Hizmet Ürünleri geliştirdi. İhtiyacınıza uygun bir pakedi seçebilirsiniz...
"Abonelik Sistemi" Nedir?
"Güncel Seri"ye (yani, o yıl içinde satılmakta olan son yazılıma) ve daha sonra Datasoft'un gerekli ve yararlı görerek programlara koyduğu değişikliklerin tümüne, sadece abonelik bedeli ödeyerek, o yılın sonuna kadar sahip olma sistemidir.
Datasoft neden "Abonelik Sistemi"ni başlattı?
Datasoft'un ticari etik anlayışı, kendisininki kadar müşterilerinin de çıkarlarını korumayı gerektiriyor. Sürekli güncellenen ve yenilenen yazılımlar için, müşterinin her yıl neredeyse yeni bir program alacak kadar çok "terfi" bedeli ödemesini doğru bulmuyor.
Müşteriye sadakate ve şeffaflığa inanıyor. Hangi değişimleri ve yenilikleri yaptığını, bunların bedellerini açıkça duyuruyor. İncelemenizi öneriyor ve ancak işinize yarayacaksa satın almanız gerektiğini savunuyor."Abonelik Sistemi" ile de ödeyeceğiniz miktarı minumum seviyede tutmayı amaçlıyor.
"Abonelik Sistemi"nden kimler yararlanabilir?
"Güncel Seri"ye (o yıl içinde alınmış yazılıma) sahip tüm kullanıcılar, "Abonelik Sistemi"nin doğal üyesidirler. Yıl içinde herhangi bir ay sisteme katılan, tüm Datasoft kullanıcıları da bu sistemden yararlanabilir.
"Abonelik Sistemi"nin işime yarayıp yaramayacağına karar veremiyorum
"Abonelik Sistemi"nin en önemli özelliklerinden birisi de garanti süresi bitmiş kullanıcıların, Datasoft'un programa koyduğu ek ve yenilikleri, "Abonelik Sistemi"ne katılmadan önce inceleyebilmesidir. Bu incelemeyi internetten http://www.datasoft.com.tr adresine girerek yapabilirsiniz. Var olan değişiklik ve yenilikleri inceledikten ve size yararlı olduğuna karar verdikten sonra, "Abonelik Sistemi"ne dahil olarak bu değişiklik ve eklerden yararlanabilirsiniz.
Avantajlarım neler?

 • “Güncel Seri"ye sahip olmayan Datasoft kullanıcısıysanız, yeni bir yazılım satın almadan, sadece abonelik bedeli ile, Datasoft'un "Güncel Seri"sinden yararlanabilirsiniz...
 • Datasoft yazılımlarını yıllık periyotlar halinde piyasaya sürer. Abonelerimiz, bir sonraki yıl, program setlerinin piyasaya sürülme tarihi, abonelik bedeli, hangi paketin, hangi ihtiyacı, ne kadar bedelle karşılayacağı gibi önemli bilgileri takip edebilir. Böylece sadece ihtiyacınıza yarayacak "Hizmet Ürünleri Paketi" nin bedelini ödeme olanağına kavuşur.
 • Bu durum, bir sonraki yıl aboneliğini yenileyip yenilemeyeceğinize, sizin karar vermeniz anlamına gelir. Belirli aralıklarla bu kontrolu yapabilir ve karar verdiğiniz ay (ya da yıl) sisteme dahil olma özgürlüğünüzü kullanabilirsiniz.
 • Kanundaki değişiklikler nedeniyle yenilenen ve hemen uygulamanız gereken değişiklikler içeren yazılıma, internet sayesinde anında sahip olabilirsiniz. Bu sizi gereksiz harcamalardan ve zaman kaybından kurtarır.

Abonelik ne zaman başlar, ne zaman sona erer?
Datasoft Kullanıcısının, servis ve hizmet aldığı Datasoft Yetkili Dağıtıcısı/Satıcısı kanalıyla ya da doğrudan Datasoft'la irtibata geçerek, "Güncel Seri"ye abone olmak istemesi ve abonelik bedelinin Datasoft Muhasebe kayıtlarına intikali ile başlayıp; mevcut yılın 31 Aralık akşamı sona erer.
Dikkat:Abonelik süresi, "Güncel Seri"nin satın alınmasından ya da abonelik bedelinin ödenmesinden itibaren bir yıl değildir.Abonelik 1 Ocak günü başlayıp, 31 Aralık akşamı sona erer.
Datasoft'un yaptığı değişiklikleri nasıl alacağım?
Bunun için iki seçiminiz var. Biri internet aracılığıyla bu bilgilere ulaşmak, diğeri -ilk geçişte- CD seti halinde kargo ile ulaştırılmasını talep etmektir.

 
Abonelik Fiyat Listesi (pdf)

Datasoft Abonelik Sistemi Hizmet Ürün Paketlerinin İçerikleri Nelerdir?

 • 1. (IP) Self Servis Paketi: Kullanıcılarımızın internet aracılığıyla ve kendi imkanlarıyla "Güncel Seri"ye geçmesi için hazırlanmış bir pakettir. Datasoft tarafından gerçekleştirilen tüm güncellemelere İnternet üzerinden ulaşabilir ve bilgisayarınıza indirebilirsiniz.
  Bu paketin hiçbir koşulda iadesi mümkün değildir.
 • 2. (EP) Kurulum Servisli Paket: "Güncel Seri"ye geçişin ve Datasoft tarafından gerçekleştirilen güncellemelerin kullanıcıya -ilk geçişte- Datasoft yetkili Dağıtıcısı/Satıcısı tarafından ulaştırılmasını ve yetkili Dağıtıcı/Satıcının, ilk güncelleme esnasında, programda yapılan değişiklik ve düzenlemelerle ilgili kullanıcıya temel eğitim (2 saat) vermesini kapsamaktadır.
  Daha sonraki güncellemeleri kullanıcı internet aracılığıyla ve kendi imkanlarıyla gerçekleştirecektir. İstenmesi halinde, sonraki güncellemeler, Datasoft yetkili Dağıtıcısı/Satıcısı tarafından servis ücreti karşılığında gerçekleştirilebilecektir.
  Bu paket Self Servis paketini de içerir.
 • 3. (PP) Yıllık Servisli Paket: "Güncel Seri"ye geçişin ve Datasoft tarafından gerçekleştirilen güncellemelerin kullanıcıya, Datasoft yetkili Dağıtıcısı/Satıcısı tarafından ulaştırılmasını ve Yetkili Dağıtıcı/Satıcının, programda yapılan değişiklik ve düzenlemelerle ilgili kullanıcıya temel eğitim (2 saat) vermesini, bunun dışında kullanıcının Datasoft programları ile ilgili ihtiyaç duyabileceği servis ve destek ihtiyaçlarını kapsamaktadır.
  Bu paket dâhilinde (ilk kurulum ve temel eğitim dışında) yıl sonuna kadar, sizin karar vereceğiniz tarihlerde 2 kez Datasoft yetkili Dağıtıcısı/Satıcısı tarafından işyerinizde servis verilecektir.

Bu paketlerden (IP) SELF SERVİS PAKETİ Datasoft Yazılımın sorumluluğundadır. Diğer paketlerin servis ve sorumluluğu Datasoft Yetkili Dağıtıcı/Satıcısına aittir. Datasoft Yetkili Dağıtıcıları kendi bölgesindeki Satıcılarının yapacakları Servis Paketi Sözleşmelerine, kullanıcı mağduriyetini önlemek için taraf olabilirler.

www.datasoft.com.tr adresini ziyaret ederek, yeniliklerimizi inceleyiniz
www.datasoft-forum.com adresine girerek abonelik sistemi ile ilgili sorularınızı iletebilirsiniz.